fbpx

Kust sai alguse Pärnaõue Pereresto?

Pulmadest Pärnapillerkaareni

Kuidas sündis Pärnaõue pop-up Pereresto? Selleks tuleb minna tagasi päris algusesse. Nimelt aastal 2017  kosis Pärnaõue perepoeg Martin oma kallima Kerli ning pidasid augustikuus pulmad. Pärast pidustusi tuli pereringis jutuks, miks pole ise teinud kodukohvikut oma õuel, nii nagu kõik mujal seda juba teevad? Neile pakkus huvi korraldada kodukohvikut, kutsuda tuttavad, sõbrad ja külarahvas kokku.

Pilt: Susan Õuemets
Selle entusiasmi pealt sai veel samal aastal korraldatud “Pärnapillerkaar”. 23.09.2017 oli päev, mil tegime nii öelda test-ürituse. Seda võiks ka nimetada suvelõpupeoks, kus lisaks sõpradele ja tuttavatele said ka kaks suguvõsa lähemalt tuttavaks. Mitu kärbest ühe hoobiga.

Pärnaõue Pereresto
Pilt: Riia Ränisoo
Ilm soosis meid. Terve september oli vihmane ning nukker. Tegu oli ainsa sügiskuu päevaga, mil oli kena ilm. Oli lausa tavatult soe päev. Ürituse avas Pärnaõue perenaine Pille, tuntud nüüd kui Proua Rääbis. Ta tänas külalisi, kes kohale tulid ning tutvustas eelseisvat päevakava.

Pärnaõue Pereresto
Pilt: Riia Ränisoo

Ettevalmistustööd Pärnapillerkaareks

Muidugi eelnesid ettevõtmisele mõttetalgud. Mõtlesime välja meelelahutusliku programmi. Eriti vahva oligi just see, et saime luua ürituse, kuhu ise meeleldi tahaksime minna. Meie sooviks oli tekitada kodune õhustik, kus külalised naudiksid olemist. Mõtlesime välja tegevusi, nii lastele kui ka täiskasvanutele. Pered tulidki kohale oma võsukestega ning said hinge tõmmata, mil viimased olid haaratud mängudest.

Siin üks tore kuvatõmmis videost. Vahva kiirmeenutus, kuidas hoov sai üles seatud. Käiks selle kõige tegemine ka nips- nips kiiresti nagu klipis.


Esialgsetele ideedele järgnes perekoosolek, mille käigus
said paberile kirja meie tiimi tugevused.  Koosolek oli intensiivne, sest aeg pressis peale. Eesmärk oli lühikese aja jooksul korraldada olemine, kus inimesed tunneksid end koduselt. See on suurim kompliment, millest saab järeldada, et kogu tehtud töö ja vaev on läinud asja ette.

Pingeline… seis on tasavägine/Pilt: Triin Pärn

Perepoeg Martin võttis enda kanda külaliste vastuvõtmise. Tema vastutas ka muusika ja tehnika eest.

Minia Kerli võttis enda peale lapsed. Tema vastutus oli tagada lastele lõbus ajaveetmine. Isegi täiskasvanud soovisid osa võtta tegevustestest. Ülal oleval pildil toimunu oli kaasahaarav ka pealtvaatajatele. Kaasa elati tulihingeliselt.Ka tõstis Kerli toitu inimestele.

Perenaisel Pillel on alati visioon, mille ta oskuslikult ellu suudab viia. Tema pani paika kondikava ja oli peakokk. Peremees Raivo pani koos poja Martiniga telgid ja lauad püsti. seda kõike oli vaja, et kaitsta kalleid pidulisi pussnugade eest.

Raivo on spetsialist kalapuhastamise alal. Raivo rooksi kogu lauale välja pandud kala. Kala rappimist saab tulla õppima nüüd ka töötuppa. Õppida nippe ja trikke Rannapungerja põliselanikult.

Peretütar Triin kandis hoolt, et üritus facebookis nähtavaks teha ja saatis peokülalistele kutsed välja. Tema joonistas ka plakateid ja viis läbi demo zumbatunni.

Pilt: Triin Pärn

Pilt: Triin Pärn

Tahtsime luua väärt sündmuse. Selleks oli puudu üks komponent… Kerli sugulane, Egon Mets tegi ettekande. Teema puhul andsime talle vabad käed. Ta oli kohe nõus. Tegu oli ajaloolise ettekandega, mis naelutas inimesed kuulama. Üks külastajatest tahtis korraldajaid tänada ürituse eest hinnalise raamatuga, ent pärast ajalootundi sai selle hoopis Egon endale. Ja tõesti, õigesse kohta see ka läks!

Egon Mets
Pilt: Riia Ränisoo

Mida Pärnapillerkaarel söögiks pakkusime?

Läksime kindla peale välja. Uute roogadega katsetama me ei hakanud. Pärnapillerkaare ürituse peamine soov oli anda aimu meie elust. Seetõttu pakkusimegi oma lemmikuid koduseid roogasid, mis meie laual koha on leidnud.

Pärnaõue Pereresto
Pilt: Triin Pärn

Ratast leiutada polnud vaja. Pakkusime söögiks  kõike seda, mida ise iga päev sööme.
Kanasupp, kanatiivad, grillribi. Praadisime panni peal oma kasvatatud kartult. Pearoaks oli meil paneeritud kohakala. See oli tõeline hitt. Kohvi kõrvale pakkusime ka magusat.
Huvitaval kombel kujunes röstleib maitsevõiga populaarseks. Mmm, seda meenutades peaks minema praegu seda võikut kööki tegema…

Pärnaõue Pereresto
Pilt: Triin Pärn

Külaliste rahulolust järeldasime, et peaksime üritust kordama. Miks mitte suuremalt?

Pärnaõue Pereresto
Pilt: Triin Pärn

Kokku kestis üritus nelja tunni kanti. Oli ilus lõpp suvele ja kaunis algus Pärnaõue pop-up Pererestole. Ühest uitmõttest sai alguse meie suvine tegutsemine.

Järgmises postituses tuleb juttu meie esimesest avalikust üritusest, mil võtsime osa Peipsi toidu tänav 175 km toidufestivalist.

Pärnaõue pop-up Pereresto 2024 AVAMISAJAD

pärnaõue pereresto

Suvi juba paistab, mis ühtlasi tähendab, et Pärnaõue pop-up Pereresto avamisaeg jõuab kätte.
Sel aastal ootame külla:
20.07-21.07.2024 Avatud Talud
17.08-18.08.2024 Peipsi Toidu Tänav

Kindlasti märgi kalendris kuupäevad ja kohtume peagi!

1 thought on “Kust sai alguse Pärnaõue Pereresto?”

Comments are closed.