Me kasutame küpsiseid, et parandada sinu sirvimiskogemust, kuvada isikupärastatud reklaame või sisu ning analüüsida meie veebiliiklust. Klõpsates "Nõustu kõigiga", annad nõusoleku meie küpsiste kasutamiseks.
Kohanda nõusoleku eelistusi
Kasutame küpsiseid, et aidata sul tõhusalt navigeerida ja teatud funktsioone täita. Üksikasjalikku teavet kõigi küpsiste kohta leiad allpool iga nõusoleku kategooria alt.
Küpsised, mis on liigitatud "Vajalikeks," salvestatakse sinu brauserisse, kuna need on hädavajalikud saidi põhifunktsioonide lubamiseks....
Alati sisse lülitaud
Vajalikud küpsised on vajalikud, et võimaldada selle saidi põhifunktsioone, nagu turvaline sisselogimine või nõusoleku eelistuste kohandamine. Need küpsised ei salvesta isikut tuvastavat teavet.
Küpsiseid kuvamiseks ei ole
Funktsionaalsed küpsised aitavad täita teatud funktsioone, nagu veebisaidi sisu jagamine sotsiaalmeedia platvormidel, tagasiside kogumine ja muud kolmanda osapoole funktsioonid.
Küpsiseid kuvamiseks ei ole
Analüütilisi küpsiseid kasutatakse selleks, et mõista, kuidas külastajad veebisaidiga suhtlevad. Need küpsised aitavad pakkuda teavet mõõdikute kohta, nagu külastajate arv, põrkemäär, liikluse allikas jne.
Küpsiseid kuvamiseks ei ole
Jõudlusküpsiseid kasutatakse, et mõista ja analüüsida veebisaidi peamisi jõudlusnäitajaid, mis aitab pakkuda külastajatele paremat kasutajakogemust.
Küpsiseid kuvamiseks ei ole
Reklaamiküpsiseid kasutatakse selleks, et pakkuda külastajatele kohandatud reklaame, lähtudes varem külastatud lehtedest, ning analüüsida reklaamikampaaniate tõhusust.
Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avatakse rändnäitus „Rannapungerja paigavaimu vettpidavad allikad“, mis toob külastajateni Peipsi järve arheoloogilised leiud ja tutvustab piirkonna tuhandeid aastaid kestnud asustust. Esmakordselt esitletav Rannapungerja arheoloogiline materjal hõlmab ligi 1000 eset ja heidab valgust Peipsi põhjaranniku asustusele, ulatudes enam kui 9000 aasta tagusesse aega.
Näituse avamine Pärnaõuel, foto: Mare Kõrtsini
Väljapanekus on esindatud erinevate perioodide esemed, mis annavad ülevaate piirkonna muistse eluolu ja kultuuri arengutest. Lisaks arheoloogilisele perspektiivile rikastavad näitust laste joonistused, mis on valminud 2024. aasta esimesel poolel toimunud joonistusvõistluse „Mina olen arheoloog. Joonistame Peipsimaa muinasaega“ raames, pakkudes külastajatele loovat vaadet muinasaja teemadele.
Foto: Mare Kõrtsini
Foto: Mare Kõrtsini
Näitusel on võimalik näha ka Peipsi järvest leitud haruldasi esemeid, mis on esmakordselt avalikkuse ette toodud.
Foto: Mare Kõrtsini
Näitus avati 20. juulil 2024 Rannapungerjal Pärnaõue talus. Näituse autoriks on tuntud allveeraheoloog Maili Roio, kelle juured on samuti Peipsi ääres Omedus.
Meremess 2024, Muinsuskaitseameti boksis
Augusti viimastel päevadel toimus Euroopa arheoloogide konverents Roomas (EAA, https://www.e-a-a.org/ ), kus tõsteti esile ka meie selle aasta tegemisi. Allveearheoloog Maili Roio tutvustas Peipsimaa arheoloogiapärandile pühendatud ürituste sarja, mis pälvis suurt huvi. Erilist elevust arheoloogide seas tekitasid meie bussiootepaviljonid, kus laste joonistused on väljas galeriinäitusena. Tore, et saame oma tegemisi laiemalt jagada ja et need kõnetavad inimesi ka Eestist väljaspool!
Kunstnik Mare Kõrtsini ja allveearheoloog ning näituse “Rannapungerja paigavaimu vettpidavad allikad” autor Maili Roio koos Proua Rääbisega.
Foto: Triin Pärn
21. septembril toimus Maili Roio juhitud jalgsimatk!
Foto: Kerli Pärn
Jalutuskäigul küsis usinasti küsimusi ka Noor Rääbis Parker. “Kuidas sa julgesid vee alla sukelduda?”
Ja seda viimast saab nüüd tulla vaatama Ajaloomuuseumi 6.11.2024-23.03.2025.
MEESKOND
Kuraator: Maili Roio (Muinsuskaitseamet) Keeletoimetaja: Mall Põldmäe Graafiline disain: Mare Kõrtsini (Meresinine Disainistuudio OÜ) Animatsioon: Mare Kõrtsini Näituse ehitus: Mare Kõrtsini, Raivo Pärn (MTÜ Tuletorn) ja Koit Annus (Eesti Ajaloomuuseum) Projektijuht: Pille Põld ehk Proua Rääbis, rääbisepärandi kandja Rannapungerja külast (MTÜ Tuletorn) ja Marje Jürgenson (Eesti Ajaloomuuseum) Turundus ja kommunikatsioon: Triin Pärn, (Arvepidaja OÜ) Tõlge: Luisa Tõlkebüroo ja Maili Roio Trükitööd: Pixmill Estonia OÜ ja Grano Digital OÜ
Täname
Muinsuskaitseamet, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kultuurkapital, Ida-Viru ekspertgrupp, Alutaguse vald, Iisaku Kunstide Kool, Andri Baburin, Arvi Haak, Margit Siim, Stig Koitla ja Aivar Kriiska