Mis nende sokkidega on?

Jälle sokid?!

Kunagi tabas mind reaalne pettumus, mil jõulukuuse all oli kingipakk, mis sisaldas sokke. Nüüd on nii palju erinevaid vahvaid sokke saadaval igale maitsele. Sokid on kõige praktilisem tarbeese, mida kinkida. Neid ju alati kulub ja läheb vaja. Samuti sobib see kõigile, sõltumata vanusest ja soost.
Ent kuulusin ka mina nende hulka, kes tänas viisakalt vanaema.

Lapsena sain tihtilugu vanaemalt kingituseks just sokid. Väikese lapsena jätsid need mind ükskõikseks.

Põlvest põlve edasi antud oskus

Minu ema Pille, hakkas aastaid tagasi taas kuduma. Käis isegi vanaema Tiiu juures kiirkursusel, et võtted meelde tuletada.

Ema muudkui kudus ja kudus. Koos ühe katuse all elades, nakatusin ka mina sellest hobist ja läksin omakorda ema juurde kiirkursusele. Tekkis lausa hasart.
Ema oskuslikud käed suutsid kududa paari õhtuga sokipaari valmis. Enneolematu.
Olin nii inspireeritud, et seadsin sihiks püsida temaga samal pulgal. Kuidas ma saavutasin seatud eesmärgi? Ärkasin hommikuti kell 6. Kudusin  tund aega, mil ema veel magas. Õhtul enne magama minemist pidin seisma lausa püsti, et silmad kinni ei vajuks. Nii ma siis leidsin viise, kuidas olla samal pulgal ema nobedate näppudega. 
Oi, milline saavutusrõõm mind valdas, kui sain temaga samal ajal sokid valmis. Ja kui pikalt see aega võttis… Hiljem oli muidugi toss väljas.

Aga tagasi vanaema kingitud sokkide juurde.
Hetk, mil tegin oma esimesed palmikud (pildil) ise valmis, mõistsin, kui väärtuslikud on minu vanaema kootud sokid! Ta on võtnud minu jaoks aega kududes mulle. Olen tohutult tänulik kingi eest ja vot ei raatsi kandagi.

Mida kudumine on minu ellu toonud?

Sukavarraste välgutamine tekitab mulle tohutut naudingut. Midagi ise oma kätega luua, see on nii võimas tunne. Hobi oli nii viljakas, et paarid aina valmisid teineteise järel. Valmistasin sokke nii meestele kui naistele. Mingi hetk keskendusin vaid beebidele. Neid oli hea kinkida ka äsja emaks saanud sõbrannadele.

Muide tänu käelisele oskusele sain omale ka kallima. Läksime kohtingule ning teadsin, et ta sai hiljuti taas onuks.
Kudusin tema õe vastsündinud beebile armsad roosas toonis sokikesed. Kallim oli nii liigutatud. Tema jaoks oli see totaalne kvaliteedimärk.

Näide beebisokkidest

Miks just Pärnaõue sokid valida?

Mis teevad meie sokid eriliseks? Peale selle, et need näevad nii kaunid välja, on Pärnaõue sokkidel ka topeltkand. Tihti on just kannad, mis esmajoones katki lähevad. Tänu tugevale kannale saab libistada toast tuppa.

Sokid on olemas nii meestele kui naistele. Valikule on lisanud lausa  seitsmevärvilised.

Esimene aasta läksid enim kaubaks õrnroosad sokid palmikutega. Tegu oli ka minu isiklike lemmikutega

Teisel aastal tuli meile külla Põhjarannik. Lisaks toitlustusele said ka sokid  kajastust Põhjarannikus.

Kuidas kinkida sokke?

Mõned ideed, kuidas sokke kinkida. Naistele sobib sokki sisse panna meeldivat naiselikku kraami nagu näiteks kätekreemi, meigipintsleid, niisutavat huulepulka, küünelakki, ehteid, kinkekaarte. Sporti armastavale inimesele võib sinna juurde lisada valgubatoone. Tervisest hoolivale inimesele sobivad multivitamiinid. Värskele lapsevanemale võib kinkida samas toonis sokid. Tegin vahepeal katsikukingitusi naistele. Kudusin roosad sokid ja pisikesed beebitüdruku roosad sokid.

Peamine mõte on lähtuda kingisaajast.

Kui kingi saajaks on mees, siis võib sinna sisse pista multitooli, väikese taskulambi, käekella, kõrvaklapid, USB-mälupulga. Ka siin on valikud piiritud. Noorele lapsele võib lisada juurde popi fidget-spinneri.

Võimalus on keerata sokid rulli ja panna purki koos meelepäraste magusate kommidega. Naiste heleroosade sokkidega sobib valatult raffaellod, meeste sokkidele näiteks ferrero rocher.

Kust ma saan soetada Pärnaõue sokid?

Tark mõtleb aegsasti ette juba suvel…

Kujuta külma, karget Eestimaa ilma. Aknast paistab, kuidas väljas sajab vaikselt valget lund. Paned jalga soojad sokid. Istud diivanile teetassiga.  Võtad aega iseendale. Milline mõnus olemine? Millal sa viimati seda tegid? –Ei mäletagi.

Et 2024 jahe periood üle elada, tule tutvu kogu valikuga  Pärnaõue pop-up Pereresto avamisaegadel.

pärnaõue pereresto

Suvi juba paistab, mis ühtlasi tähendab, et Pärnaõue pop-up Pereresto avamisaeg jõuab kätte.
Sel aastal ootame külla:
20.07-21.07.2024 Avatud Talud
17.08-18.08.2024 Peipsi Toidu Tänav

Kindlasti märgi kalendris kuupäevad ja kohtume peagi!